DATA: 8 grudnia 2018
GODZINA: 19:00
MIEJSCE: Poznań
| Poznań 8 grudnia 2018

Bilety:  33 zł – 53 zł

Festiwal „Szanta Claus” to poznańskie święto kultury żeglarskiej. 7 i 8 grudnia 2018 odbędzie się po raz trzynasty. Zaprosimy na otwarcie wystawy, poświęconej regatom „Bitwa o Gotland” oraz na dwa koncerty znanych zespołów szantowych. Natomiast w sobotę wykonawcy piosenki żeglarskiej z całej Polski zmierzą się w konkursie muzycznym.

Festiwalowe wydarzenia rozpoczynamy w piątek 7 grudnia. W Ośrodku kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ przy ul. Wodnej 8/9 otworzymy wystawę ze zdjęciami i pamiątkami z jednych z najtrudniejszych regat samotników w Europie – „Bitwy o Gotland”. Kpt. Witold Małecki uczestniczył w nich już po raz trzeci a w 2018 roku zajął 1 miejsce w ORC i chętnie opowie o swoich doświadczeniach.

O godz. 20:00 restauracja Pióro Feniksa na Starym Rynku 77 symbolicznie zmieni się w Tawernę Festiwalową ZĘZA. A jak tawerna, to i biesiada! O odpowiednią oprawę muzyczną zadbają Jakub Paluszkiewicz – piosenki Jakuba oraz Kamil Badzioch i przyjaciele czyli morski desant z Trójmiasta.

Bardzo ciekawym punktem festiwalu będzie przegląd konkursowy w sobotę 8 grudnia. W sali koncertowej Poznańskiej Szkoły Muzycznej konkurować będą amatorskie zespoły szantowe z całej Polski. Warto wspomnieć, że grupy i soliści, którzy wygrywali poprzednie edycje, bardzo dobrze radzą sobie na rodzimej scenie szantowej, dołączając do grona znanych i lubianych wykonawców z kręgu żeglarskich brzmień. Zapraszamy od godz. 12:00.

Po emocjach konkursowych zaprosimy poznaniaków od godz. 19:00 na koncert główny, podczas którego wystąpią zespoły: Cztery Refy, The Nierobbers, Grupa Trzymająca Ster, Jan i Klan oraz laureaci konkursu. Zapowiada się nie lada gratka dla miłośników żeglarskich brzmień!

➡️ Sprzedaż biletów rusza w czwartek 8 listopada. Będzie je można dostać w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ul. Ratajczaka 44 oraz na www.bilety24.pl.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu www.szantaclaus.org oraz profilu FB Szanta Claus Festiwal.

The Nierobbers 2022 | Oficjalna Strona Zespołu